Norite išlikti konkurencingu specialistu finansų ir apskaitos darbo rinkoje?

Nuolat mokykitės naujų įgūdžių skaitmeniniame pasaulyje. Per ateinančius du metus jums labai pravers, jeigu dabar pradėsite gilinti gebėjimus, susijusius su technologijų taikymu finansų apskaitoje.

Tokias tendencijas atskleidė IMA ir „Deloitte“ neseniai atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 800 finansų ir apskaitos vadybininkų, direktorių ir finansų vadovų iš viso pasaulio. Svarbiausi profesiniai įgūdžiai, kuriuos papildomai reikės lavinti per ateinančius du metus – tai biudžeto sudarymo, prognozavimo ir ataskaitų teikimo įrankių išmanymas. O taip pat žinios apie debesijos pagrindu veikiančius apskaitos sprendimus, duomenų analizė ir jų vizualizavimas. 

Tuo įsitikinę maždaug pusė respondentų. Maždaug penktadalis jų nurodė, kad robotų procesų automatizavimas ir duomenų apdorojimas – tai sritys, į kurias, rinkdamiesi mokymų programas, specialistai turėtų atkreipti dėmesį pirmiausiai. 

Šio darbo išvados turėtų būti aktualios ir Lietuvoje dirbantiems finansų ir apskaitos specialistams, susiduriantiems su panašiais iššūkiais.